گاز زدن سرمربی دریافت اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گاز زدن: سرمربی دریافت اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی ۴میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران

استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده تنها یک پروژه ساختمان‌سازی نیست و به عنوان پروژه‌ای اجتماعی آشنا می‌شود، افزو

۴میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران

۴میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده در استان تهران

عبارات مهم : ایران

استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه طرح بازآفرینی بافت های فرسوده تنها یک پروژه ساختمان سازی نیست و به عنوان پروژه ای اجتماعی آشنا می شود، افزود: در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده وجود دارد که از این تعداد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفته اند.

به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی در جلسه استانی بازآفرینی استان تهران، گفت: طرح بازآفرینی شهری در دو پروژه تعریف شده است است که در بخش نخست وزارت راه و شهرسازی با اجرای طرح بازآفرینی در بافت های فرسوده، ناکارآمد و حاشیه ای نسبت به توانمندسازی این محدوده ها کارها مورد نیاز را انجام می دهند.

۴میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران

وی افزود: دولت در قانون بودجه جهت بازآفرینی محلات شهرهای متفاوت کشور اعتبار مورد نیاز را آینده نگری کرده هست. در بخش دوم اجرای طرح بازآفرینی محدوده های بافت فرسوده در کشور از محلات ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی آشنا شده است در شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دو محله و در شهرهای با کمتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یک محله جهت اجرای طرح بازآفرینی گزینش می شوند. به این ترتیب مجموعا ۶۳ محله در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تا آخر برنامه ششم توسعه احصا شده است اند که ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در این محدوده ها در برنامه قرار گرفته است.

استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به دستور مدیر جمهوری راجع به تخصیص داده شده است زمین های دولتی جهت اجرای این طرح، گفت: در این بخش توسعه گر با سرمایه خود بدون دریافت عوارض با تسهیلات و بهره هشت درصد می تواند در این مناطق اقدام به ساخت و ساز کند. نیمی از منزل ها با تسهیلات کارمزد شش درصد به منزل اولی ها و مابقی نیز به علاقمندان نوسازی منازل خود با هشت درصد کارمزد تعلق می گیرد.

استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده تنها یک پروژه ساختمان‌سازی نیست و به عنوان پروژه‌ای اجتماعی آشنا می‌شود، افزو

وی ادامه داد: نشانه از اجرای طرح بازآفرینی، فعال کردن صنعت ساخت و ساز، اشتغال زایی و توانمندسازی بافت های ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی است که از اهداف طرح مدیر جمهور محسوب می شود. بی تردید اجرای این طرح ارتقای سطح زندگی شهروندان را به دنبال دارد. ضمن آنکه منزل های آنها در برابر حوادثی همچون زلزله نیز مقاوم می شوند.

مقیمی تاکید کرد: باید اجرای طرح بازآفرینی تسریع شود و در ۱۶ شهرستان استان تهران، فرمانداران مسئول اجرای پروژه بازآفرینی هستند. در حال حاضر در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران این طرح به وسیله شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع شده است و در مراحل متفاوت در حال پیگیری هست، ولی در سایر شهرستان های استان تنها شهرستان پاکدشت اجرای این طرح را شروع کرده و در سایر شهرستان ها مقدمات آن در حال انجام است که باید نسبت به کسری اجرای این طرح، فرمانداران اقدام کنند.

شهردار تهران: بخشی از پایتخت روی گسل است/ مهیا و با برنامه باشیم

سید محمد علی افشانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران که با حضور اعضا برگزار شد، اظهار کرد: اگر ارگان یا نهادی می گوید آماده مقابله با بحران هست، باید اعلام کند وقت دقیق تصویر العمل موثر آن نهاد به بحران چند دقیقه است و تجهیزات آن مجموعه تا چه اندازه به روز شده است است.

۴میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن تاکید بر ضرورت جدی گرفتن جلسات ستاد به وسیله اعضا، مسئولان نهادهای عضو را مکلف کرد تا یک ماه آینده، برآورد دقیقی از میزان آمادگی و سرعت خود در مقابله با بحران ها ارائه کنند.

افشانی با یادآوری غافلگیری مردم و مسئولان در جریان زلزله ۵/۲ ریشتری پایتخت کشور عزیزمان ایران و ملارد در سال گذشته ادامه داد: زلزله ای با این درجه از شدت، به طور طبیعی نباید مسئله چندان زیادی ایجاد می کرد . فراموش نکنیم آسیب رسانی و خرابی های ناشی از زلزله هفت ریشتری، بسیار زیاد و غیرقابل مقایسه با زلزله پنج ریشتری خواهد بود. بنابراین جهت مقابله با زلزله های شدید، باید کاملا مهیا و با برنامه باشیم.

استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده تنها یک پروژه ساختمان‌سازی نیست و به عنوان پروژه‌ای اجتماعی آشنا می‌شود، افزو

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی مردمی و مدیریت محله ای جهت مقابله با بحران ها و حوادث خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، باید مشخص کنیم که این خیابان یا کوچه، فلان مسئول را دارد. درواقع، کنار ساماندهی دولتی و اداری، باید ساماندهی مردمی و محلی را نیز با برنامه ریزی دقیق، پیگیری و اجرا کنیم.

افشانی ادامه داد: مورد نیاز است افراد معتمد، نیکوکار و همچنین کسانی را که در وقت بحران منافع مردم را بر منافع فردی خود ترجیح می دهند، شناسایی کرده آموزش داده و سپس آنان را با صدور کارت شناسایی به مردم محلات معرفی کنند تا هنگام وقوع بحران ها، از توانمندی نظم بخشی آنان به عملیات امداد و نجات مردمی استفاده کرد.

۴میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین و ساکن بافت فرسوده در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به ترافیک های سنگین و مسئله فراوان عبور و مرور در وقت زلزله تصریح کرد: اگر زلزله بیش از ۶ ریشتری در بافت فرسوده رخ دهد، تلفات بسیار اوج خواهد بود و سوای آن، آوارها، مسیرها را مسدود می کند و امکان امداد رسانی را بسیار سخت خواهد کرد. با توجه به ایجاد ترافیک و مسئله تردد، چالش مهار ترافیک و ایجاد دسترسی های مناسب جهت امدادرسانی موثر، دومین عنوان قابل تامل در مواجهه با بحران زلزله است.

افشانی با بیان اینکه پایتخت کشور عزیزمان ایران شهر ریسک پذیری هست، اضافه کرد: بافت فرسوده گسترده و اینکه بخشی از پایتخت روی گسل هست، معابر و ساختمان های موجود را به خطر می اندازد.

وی با بیان اینکه بهره گیری از اورژانس هوایی در وقت وقوع اتفاق باید در اولویت قرار گیرد، اظهار کرد: می توان از ساختمان پادگان ها در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران استفاده کرد؛ آیا که در وقت بروز زلزله جهت کمک رسانی به فضاهای باز این اماکن نیاز مبرم داریم.

افشانی ادامه داد: اجازه دهیم چند نقطه امن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در وقت وقوع اتفاق وجود داشته باشد؛ چراکه در آن وقت مدیریت با نیروی انتظامی است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در وقت حوادث، بحث استفاده امدادی از خطوط مترو هم بسیار جدی هست، گفت: باید توجه داشته باشیم خشکسالی ها ما را از خطر سیل غافل نکند. لیکن ابعاد غافلگیری و تلفات و خسارات سیل هم بسیار بالاست.

وی با بیان اینکه علت فرونشست ها این است که سطح آب های زیرزمینی زیاد شده است هست، یادآور شد: باید آب ها به زیر ساختمان ها هدایت شوند آیا که این کار باعث می شود روان آب در وقت سیل کمتر شود.

افشانی با بیان اینکه مسئله اسکان در وقت بروز زلزله مهم هست، خاطرنشان کرد: باید از الان مشخص شود محل اسکان در وقت زلزله و سیل کجا است.

احمد صادقی – جانشین شهردار در ستاد پیشگیری و مدیریت بحران شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در ابتدای جلسه با ارائه گزارشی آخرین اوضاع آمادگی اعضای شورا را تشریح کرد.

واژه های کلیدی: ایران | زلزله | استانی | اجرای طرح | استان تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs