گاز زدن سرمربی دریافت اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گاز زدن: سرمربی دریافت اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار بین الملل افشای نقش آمریکا در دستکاری تحقیقات قرارداد جنجالی عربستان – انگلیس

سند جدیدی فاش می‌کند، یک شرکت آمریکایی با دستور یک شاهزاده سعودی نتیجه های تحقیقات راجع به قرارداد نظامی سال ۱۹۸۵ میان عربستان و انگلیس را دستکاری کرده است تا ا

افشای نقش آمریکا در دستکاری تحقیقات قرارداد جنجالی عربستان - انگلیس

افشای نقش آمریکا در دستکاری تحقیقات قرارداد جنجالی عربستان انگلیس

عبارات مهم : انگلیس

سند جدیدی فاش می کند، یک شرکت آمریکایی با دستور یک شاهزاده سعودی نتیجه های تحقیقات راجع به قرارداد نظامی سال ۱۹۸۵ میان عربستان و انگلیس را دستکاری کرده است تا ابعاد پرونده رشوه هنگفت مقام های دخیل در آن فاش نشود و روابط دوجانبه لندن – ریاض تحت تاثیر قرار نگیرد.

به گزارش ایسنا، طبق اسنادی که به تازگی به دست روزنامه گاردین رسیده هست، یک شرکت حقوقی آمریکایی تحقیقات راجع به قرارداد ۴۳ میلیارد پوندی میان انگلیس و عربستان را تحت تاثیر قرار داده هست. نتیجه یک تحقیقات کیفری آمریکا راجع به رشوه ادعایی در قرارداد تسلیحاتی ۴۳ میلیارد دلاری میان انگلیس و عربستان بعد از یک کمپین مخفی لابی دستکاری شده است است.

این سند محرمانه ابعاد پشت پرده مذاکرات میان یک شرکت حقوقی آمریکایی که یک شاهزاده عربستانی استخدام کرده بود با وزارت دادگستری آمریکا را فاش می کند. این گفت وگوها اندکی پیش از تکمیل تحقیقات سال ۲۰۱۰ راجع به قرارداد عربستان با بزرگترین شرکت تسلیحات سازی انگلیس موسوم به بی ای ای (BAE) انجام شد. این شرکت حقوقی مستقر در واشنگتن در سند فاش شده، تایید می کند که با بازرسان سازش کرده است تا شرح شرم آوری از سند رسمی نتیجه های تحقیقات آنها از بین بردن شود.

افشای نقش آمریکا در دستکاری تحقیقات قرارداد جنجالی عربستان – انگلیس

این سند ابعاد تازه ای از جنجالی ترین توافق تسلیحاتی تاریخ را فاش می کند و نشان می دهد چگونه جلوی افشای مسائلی که می توانست به روابط غرب با عربستان لطمه بزند گرفته شد. این قرارداد معروف به قرارداد “الیمامه” بزرگترین و جنجال برانگیزترین قرارداد تسلیحاتی تاریخ انگلیس به شمار می آید. این توافق بزرگ تسلیحاتی در سپتامبر ۱۹۸۵ میان انگلستان و عربستان منعقد شد و نخستین جنگنده تورنادو در سال ۱۹۸۶ به سعودی ها تحویل داده شد.

این قرارداد سفارش های بسیاری جهت دریافت هواپیماهای جنگنده تورنادو، بالگردها، تانک ها و مهمات انگلیسی که زیاد آنها از سوی شرکت صنایع دفاعی و هوافضای «بی ای ای سیستمز» و شرکت «بریتیش ایرسپیس» ساخته و یا تجهیز می شوند، را مشمول بر می شد. عربستان جهت تامین هزینه این معامله توافق کرده بود روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت خام جهت دولت انگلیس و به خاص شرکت های نفتی بی پی و رویال داچ شل تهیه کند.

سند جدیدی فاش می‌کند، یک شرکت آمریکایی با دستور یک شاهزاده سعودی نتیجه های تحقیقات راجع به قرارداد نظامی سال ۱۹۸۵ میان عربستان و انگلیس را دستکاری کرده است تا ا

براساس اسناد وزارت خارجه انگلیس، شاهزاده بندر بن سلطان، وزیر دفاع وقت عربستان هم نقشی اساسی در مذاکرات مربوط به این معامله ایفا کرد. براساس بعضی گزارش ها، این معامله بیش از ۳۰ میلیون دلار جهت حساب شاهزاده بندر در بانک ریگزِ واشنگتن، سود در برداشته است.

این قرارداد جنجالی بار دیگر در آستانه سفر محمد بن سلمان، ولیعهد و حاکم دوفاکتوی عربستان به لندن در کانون توجه قرار گرفته هست. او قرار است با ترزا می، نخست وزیر انگلیس دیدار داشته باشد. او در ماه نوامبر طرح ضد فسادی را به راه انداخت که بازگشت میلیاردها دلار به خزانه دولتی را تضمین می کند.

واژه های کلیدی: انگلیس | آمریکا | انگلیس | تحقیقات | قرارداد | انگلیسی | عربستان | آمریکایی | شاهزاده سعودی | شاهزاده عربستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs