گاز زدن سرمربی دریافت اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گاز زدن: سرمربی دریافت اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی احمدی‌نژاد علی رغم مصوبات مجمع عمل کرد / محمد هاشمی

یکی از اعضای سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به‌طورکلی می‌توان گفت که مجمع از سالی که تأسیس‌شده است تاکنون توانسته به همه وظایفش که در قانون و آیین‌نامه بوده عم

احمدی‌نژاد علی رغم مصوبات مجمع عمل کرد / محمد هاشمی

محمد هاشمی: احمدی نژاد علی رغم مصوبات مجمع عمل کرد

عبارات مهم : سیاست

یکی از اعضای سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به طورکلی می توان گفت که مجمع از سالی که تأسیس شده است است تاکنون توانسته به همه وظایفش که در قانون و آیین نامه بوده عمل کند.

حمد هاشمی عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام راجع به عملکرد این نهاد در دوره های متفاوت در گفت وگو با اعتمادآنلاین اظهار کرد: مجمع سه وظیفه مهم بر عهده داشته هست. یکی از وظایف مجمع تعیین سیاست کلی بوده که تابه حال تعداد زیادی از سیاست های کلی را تهیه و ابلاغ کرده هست. همچنین پیگیری به اختلافات بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان از دیگر وظایف مجمع بوده که تابه حال به موارد اختلافی پیگیری کرده هست. یکی دیگر از وظایف آن حل معضلات بوده که سال های اخیر معضلی وجود نداشته ولی در عمر مجمع چند معضل پیش آمده که مجمع به آن پیگیری کرده هست.

احمدی‌نژاد علی رغم مصوبات مجمع عمل کرد / محمد هاشمی

هاشمی در ادامه راجع به عملکرد مجمع در دورهای متفاوت اضافه کرد: عملکرد مجمع را نمی توان به اعضای آن ربط داد. موضوعی در مجمع مطرح می شود، بعد نظر کارشناسی راجع به آن می دهند و بعد در صحن علنی راجع به آن بحث و تصمیم گیری و رأی گیری می کنند. تغییرات هم در دوره آخر زیاد نبوده است و چند نفر عوض کردن کرده اند و مسئله ای نبوده است.

این عضو سابق مجمع ادامه داد: خیلی مباحث بوده است که در مجمع حل وفصل شده است که ازجمله آن مباحث حل اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس بوده هست. به طور

می توان به اختلاف در قانون بودجه، یا قوانین استرداد مجرمین از کشورهای متفاوت اشاره کرد که در این پرسشها مشکلاتی که وجود داشت در وقت آقای هاشمی در مجمع کلیتش حل می شد.

یکی از اعضای سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به‌طورکلی می‌توان گفت که مجمع از سالی که تأسیس‌شده است تاکنون توانسته به همه وظایفش که در قانون و آیین‌نامه بوده عم

هاشمی تأکید کرد: بحث همیشگی مجمع تعیین سیاست های کلی بود که در حوزه های متفاوت ما شاید حدود ۳۰۰ سیاست کلی داریم که مجمع تصویب کرده هست. یکی از مواردی که مجمع به آن پرداخته بحث کشور عزیزمان ایران در افق ۱۴۰۴ بوده است که آن را تعیین و ابلاغ کرد. یکی از بحث های مهم اصل ۴۴ قانون اساسی بود که به واگذاری شرکت های دولتی به بخش شخصی مربوط می شد که در اجرا بد عمل شد. اجرای آن به دست دولت احمدی نژاد افتاد که اصلاً خلاف مصوبات مجمع عمل کرد. ازنظر مصوبه راه جهت مجمع روشن بوده است ولی در اجرا چون مجمع خودش مجری نبوده است بحث دیگری مطرح است و قوای دیگر هستند که اجرا می کنند.

واژه های کلیدی: سیاست | قانون | محمد هاشمی | قانون اساسی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs